تبلیغات
بسطام آنلاین - افتتاح 34 پروژه بخش بسطام در دهه مبارک فجر
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : یکشنبه 19 بهمن 1393

سید محمدرضا هاشمی شب گذشته با حضور در مسجد جامع بسطام گفت: از مجموع 116 پروژه دهه مبارک فجر که برخی افتتاح شده و برخی دیگر قابل افتتاح است، 34 پروژه مربوط به بخش بسطام است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود به همراه برخی از مدیران و مسئولان ، شب گذشته با حضور در مراسم گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد جامع بسطام و بیان عملکرد دولت تدبیر و امید در این بخش، به پرسش های مردم پاسخ گفتند.

سید محمدرضا هاشمی با گرامیداشت دهه مبارک فجر و یاد و خاطره امام راحل(ره) و شهدا به ویژه شهیدان انقلاب اسلامی در بخش بسطام اظهار داشت: از مجموع 116 پروژه دهه مبارک فجر که برخی افتتاح شده و برخی دیگر قابل افتتاح است، 34 پروژه مربوط به بخش بسطام است.

وی با اشاره به آمار سال 1390 جمعیت شهرستان شاهرود را 213 هزار نفر و جمعیت شهر و بخش بسطام را 40 هزار نفر اعلام کرد و افزود: معیار توزیع اعتبار اول جمعیت و بعد وسعت است.

معاون استاندار سمنان خاطرنشان کرد: سرجمع اعتبارات کل بخش بسطام 10 میلیارد و 800 میلیون و کل اعتبار شهرستان 27 میلیارد تومان است.

وی گفت: کمیته برنامه ریزی شهرستان برای سال 1393 از 27 میلیارد، نزدیک به 10میلیارد را برای شهر و بخش بسطام مصوب کرد که این اعتبارات از محل دو درصد نفت، تملک دارایی، تبصره 22 سهم نماینده، بحران و سهم شهرداری هاست.

هاشمی تأکید کرد: تخصیص هم اعلام شده که باید پیگیری شود.

وی با اشاره به مستندات موجود افزود: 11 پروژه از محل دو درصد نفت با اعتبار دو میلیارد و 364 میلیون تومان و تخصیص 75درصد است.

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود اضافه کرد: از پروژه های جدول 10 قانون تملک دارایی استان نیز 18 پروژه مربوط به حوزه بخش بسطام است که یک میلیارد و 539 میلیون تومان و 78درصد تخصیص است.

وی تصریح کرد: 4 میلیارد و 400 میلیون تومان نیز از محل حوادث تخصیص یافته و در حوزه شهرداری هم 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته است.

هاشمی اعتبار پروژه های دیگر در بخش بسطام را دو میلیارد و 250میلیون تومان و از محل تبصره 22 سهم نماینده عنوان کرد.

معاون استاندار سمنان با اشاره به مصوبه ارتقای بخش بسطام به شهرستان اظهار داشت: وزیر محترم که آمدند هم خود بنده به آقای وزیر عرض کردم و هم خود آقای استاندار در آنجا ابلاغ کردند. در جلسه شورای اداری که خودم شخصاً آنجا بودم آقای استاندار رسماً اعلام کردند تکلیف بحث تقسیمات باید مشخص شود و آقای وزیر هم قول دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نگاه ما باید به حوزه بسطام به عنوان شهر نمونه گردشگری کشوری باشد و از همین الان دغدغه حضور مسافران نوروزی را در شهر بسطام داریم.

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود خاطرنشان کرد: در ایام تابستان هم جمعیت شهر بسطام چندین برابر می شود و همه امکانات شهرستان برای خدمات دهی به مردم عزیز بسطام و مجموعه مهمانان عزیزی که چه به عنوان گردشگر فرهنگی، چه به عنوان گردشگری طبیعی و چه به عنوان زائر و مسافر آقا علی بن موسی الرضا(ع) به این منطقه وارد می شوند؛ فراهم می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بسطام نیز در این جلسه با تشریح روند پیگیری ارتقای بخش بسطام به شهرستان و تشکر از تلاش های مسئولان گفت: در تاریخ 4/10/92 مصوبه ارتقای بخش بسطام به شهرستان در روزنامه رسمی کشور اعلام شد.

نصرت الله خدامی افزود: اعلام مصوبه قانونی در روزنامه رسمی کشور به منزله اعلام رسمی به کلیه دستگاه های ذیربط بوده و آنان 15 روز بعد از تاریخ ابلاغ موظف به اجرای مصوبه و قانون هستند.

وی تأکید کرد: مردم صبورانه و با صبر انقلابی و روحیه ولایت مداری که دارند گوش به فرمان هستند که انشاء الله این مصوبه توسط مسئولان محترم اجرا شود.

خدامی با بیان اینکه ما پل ارتباطی میان مردم و مسئولان هستیم و بالعکس، ادامه داد: همانطور که وظیفه داریم قوانین و مقررات را رعایت کنیم همانطور حرف مردم را نیز باید گوش کنیم و درخواست، خواسته و مطالبات مردم را دقیقاً به عنوان یک امانت منتقل کرده و پیگیر اجرا و تحقق آن باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اظهار گلایه از مجموعه  وزارت کشور گفت: مردم از ما توقع پاسخ منطقی و مکتوب دارند.

رئیس شورای اسلامی شهر با اشاره به تعویق ابلاغ رسمی شهرستان بسطام به دلیل نزدیکی به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی و برخی مسائل دیگر در دولت قبل و سیاست عدم ورود به بحث تقسیمات کشوری در ابتدای کار این دولت خاطرنشان کرد: امروز مردم هیچ توجیهی را از ما نمی پذیرند و انتظار پاسخ درست دارند ولی تاکنون به هیچ کدام از مکاتبات ما پاسخ داده نشده و این گلایه ای است که به عنوان شورای اسلامی شهر داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه واقعاً انصاف نیست که این مصوبه معطل بماند؛ تصریح کرد: حداقل انتظار این است که این پاسخ داده شود و در خدمت عزیزان باشیم.

وی در پایان با بیان استحقاق این منطقه به لحاظ طبیعی، زیرساخت ها، امکانات موجود و استعدادهای گردشگری، تاریخی، فرهنگی، کشاورزی و تولیدی برای ارتقای بخش بسطام به شهرستان اظهارامیدواری کرد فرماندار بسطام معرفی شود.

 

لزوم خدمات دهی مناسب در تنها مرکز بهداشتی درمانی شهر بسطام، اختصاص آمبولانس به این مرکز، استقرار واحد اورژانس، تکمیل گلزار شهدا و پیگیری دغدغه های کشاورزان از جمله درخواست های مردمی در این نشست از نماینده عالی دولت در شهرستان شاهرود بود.  

منبع: رسا محله- بخش بسطام
برچسب ها: بسطام، شهرستان بسطام، سید محمدرضا هاشمی، دهه مبارک فجر، مسجد جامع بسطام، نصرت الله خدامی،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما