تبلیغات
بسطام آنلاین - مخالفت فراکسیون محیط زیست مجلس با احداث جاده ؛ جنگل ابر چون تخت جمشید ارزشمند است
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


عضو هیات رییسه فراکسیون محیط زیست مجلس از مخالفت این فراکسیون با احداث جاده در جنگل ابر خبر داد و گفت: این جنگل بکر دوره هیرکانی چون تخت جمشید ملی و برای کشور ارزشمند است.به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، کمال الدین پیرموذن در نشستی خبری اظهار داشت: در پی انتشار نامه ای با 151 امضا، نمایندگان جهت احداث جاده علی آباد – شاهرود در جنگل ابر و با توجه با دغدغه ای که برای حفظ گونه های گیاهی و جانوری در این زیستگاه بی نظیر وجود داشت، به دعوت استانداری گلستان و سازمان محیط زیست و همچنین نمایندگان استان گلستان هیاتی متشکل از هیات رییسه فراکسیون محیط زیست، رییس کمیسیون کشاوزی، آب و منابع طیعی و نمایندگان کمیسیون های امنیت ملی، کشاورزی، عمران و اصل 90 به استان گرگان سفر کردند.

وی ادامه داد: در این سفر دو روزه و بازدید میدانی از جنگل ابر و سه جاده که الان در حد واسط علی آباد – شاهرود جود دارد، ضمن احترام به دغدغه این عزیزان برای احداث جاده در جنگل ابر، نهایتا نظر قطعی هیات رییسه فراکسیون مجلس این است که به استناد قانون صیانت از جنگل ها، این جنگل بکر دوره هیرکانی مثل تخت جمشید، برای کشور موضوع ملی و ارزشمند است.

سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه امروز اکوتوریسم و طبیعت گردی در جهت افزایش ثروت حرف اول را می زند، اظهار داشت: نظر قطعی فراکسیون این است که وجبی از این جنگل برای احداث جاده تخریب نشود و اگر متولیان اصرار به احداث جاده دارند صرفا می توانند از تونل در تمام مسیر در جهت احداث جاده استفاده کنند.

نماینده مردم اردبیل با تاکید بر جایگزینی اقتصاد اکوتوریسم به جای اقتصاد نفت اظهار داشت: نظر فراکسیون محیط زیست مجلس و حکمیت آن با توجه به دغدغه افکار عمومی، عدم احداث این جاده در این جنگل بی نظیر است و فراکسیون هم از نظر خود عدول نمی کند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت اصرار بر احداث بر این محور ارتباطی، می توان پس از گشایش مالی و در قالب احداث تونل در تمام مسیر، این جاده را احداث کرد.

پیرموذن همچین گفت: البته مدار رفتار مجلس نباید حکمیت، بلکه قانون باشد. بر اساس اصل 50 قانون اساسی صیانت از محیط زیست که در نزد ما امانت است و نه غنیمت، این مسئله نیاز به حکمیت نداشت و براساس این اصل هیچ کس حق تخریب جنگل را ندارد.

پیرموذن در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون عملیات عمرانی در این محور ارتباطی انجام شده است گفت: در دوره قبل 3 کیلومتر از این محور احداث شده بود که در آن مقطع هم نمایندگان جلوی این اقدام خسران آور برای محیط زیست را گرفته بودند.

به گزارش ایرنا، پیشتر، 151 نماینده مجلس با امضا نامه ای خواستار احداث جاده در جنگ ابر شده بودند.برچسب ها: جنگل ابر، تخت جمشید، فراکسیون محیط زیست مجلس، احداث جاده در جنگل ابر، بسطام، شهرستان بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما