تبلیغات
بسطام آنلاین - طنین نوای یا رسول الله در جشن میلاد دو باب رحمت در بسطام +تصاویر
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


همزمان با ۱۷ ربیع الاول، نوای یا رسول الله در جشن میلاد پیامبراعظم(ع) و صادق آل محمد(ع) در سالن شهید آخوندی بسطام طنین انداز شد.

همزمان با ۱۷ ربیع الاول، جشن میلاد دو باب رحمت، حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان شهرستان و محلی و با اجرای برنامه های شاد در سالن ورزشی شهید آخوندی بسطام برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود در این جشن با تبریك میلاد باسعادت پیامبراعظم(ص) و حضرت امام جعفرصادق(ع) و هفته وحدت اظهار داشت: یكی از پتانسیل های بسیار ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، روحیه ی وحدتی است كه بر جامعه ما حاكم است و الحمدلله در سایه وحدت امنیت پایدار را در منطقه شاهد هستیم.

سیدمحمدرضا هاشمی افزود: امروز شاهدیم كه ادیان و قومیت های مختلف در جمهوری اسلامی ایران با وحدت، انسجام و صمیمیت در كنار همدیگر زندگی كرده و در جهت امنیت پایدار نقش آفرینی می كنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پیامبر اعظم(ص) به عنوان الگوی انسان شایسته، اخلاق مدار و بسیار عزیزی هستند كه به عنوان آخرین پیامبر ما مسلمانان شناخته شده و امروزه افتخار ما این است كه ارادتمند به خاندان ائمه اطهار(ع) به عنوان فرزندان آن حضرت هستیم.

فرماندار شاهرود با اشاره به میلاد پیامبر رحمت به روایت اهل سنت و تشیع و نام­گذاری هفته وحدت خاطرنشان كرد: ایام هفته وحدت بهانه ای است برای گرامیداشت میلاد باسعادت پیامبر اعظم(ص) با حضور برادران عزیز اهل سنت، تشیع، اقوام مختلف و مردم عزیز جهان اسلام كه بتوانیم این ایام را به عنوان ایام نمادین در راستای محور وحدت گرامی بداریم.

وی در ادامه با تشكر از شورای اسلامی شهر، شهرداری و پایگاه مقاومت بسیج بسطام برای برگزاری این جشن، آن را برنامه ای شایسته و فرهنگی در جهت ایجاد نشاط اجتماعی و یك ضرورت دانست و یادآور شد: جای دارد كه از محمدزاده بخشدار سابق بخش بسطام كمال تشكر و سپاس را داشته باشم و از آقای مهندس استیری كه مسئولیت بخشداری بسطام را پذیرفتند تشكر می كنم و در این ایام مبارك انتظار دارم همچنان كه بخشدار سابق را كمك و یاری كردید جناب آقای استیری را هم در جهت رشد و بالندگی بخش و شهر بسطام كمك كنید تا انشاء الله شاهد رشد بسیار شایسته در این حوزه باشیم.

هاشمی همچنین به برگزاری یادواره شهید غنیمت­پور در ۲۵ دی ماه سال جاری اشاره كرد و افزود: امسال یادواره شهید غنیمت پور، شهید شاخص جامعه ورزشی كشور و یكی از شهدای عزیز شهرستان شاهرود را درپیش روی داریم و انتظار بر این است كه با حضور خود در برنامه های یادواره این شهید كشوری كه در سالن ورزشی شهید اكبری برگزار می گردد، روح بلند و ملكوتی آنان را شاد كنیم.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود در پایان انتصاب محمد فرهادی به عنوان یكی از وزرای كابینه دولت تدبیر و امید و ریاحی به سمت رئیس جمعیت هلال احمر كشور را در هفته های اخیر تبریك گفت و وجود آنان را به همراه كاظم جلالی نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس به عنوان رئیس مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را پتانسیلی برای این شهرستان عنوان و خاطرنشان كرد: امیدواریم بتوانیم از فرصت طلایی و موقعیت بسیار خوبی كه شامل حال شهرستان شاهرود شده با وحدت، انسجام، همدلی، وفاق و صمیمیت در جهت كار و تلاش برای حوزه شهرستان شاهرود استفاده كنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر بسطام نیز در سخنانی با تبریك میلاد پیامبر رحمت و اسوه بشریت و صادق آل محمد(ع) و خیرمقدم به حاضران با اشاره به ضرورت برگزاری جشن در شهر گفت: باید زمینه شادی و جذب همه عزیزان به ویژه نسل جوان فراهم شود تا در مراسم و محافل مذهبی حضور پررنگ تری پیدا كنند.

در بخش دیگری از این مراسم شهردار بسطام با خوشامدگویی و قدردانی از استقبال و حضور مردمی اظهار داشت: امیدواریم در حد بضاعت بتوانیم كاری برای همشهریان مان انجام دهیم.
 

جشن میلاد دو باب رحمت با اجرای آهنگ تركیبی با نام "شهیدان خدایی" در ابتدای برنامه همراه بود كه فضایی روحانی به این مراسم بخشید.

گروه عرفان همچنین با مولودی خوانی و اجرای قطعات موسیقی سنتی نوای" یا رسول الله" و " یا نبی الله "را در سالن طنین انداز كرد.

در بخش دیگری از این مراسم، رزمی كاران پایگاه مقاومت بسیج كربلاء به اجرای حركات رزمی و شكستن اجسام پرداختند كه پس از اجرای این حركات ورزشی، با حضور معاون استاندار و فرماندار شهرستان شاهرود، بخشدار بسطام و مسئولان محلی از محسن ابراهیمی و مهدی ابراهیمی دو مدال آور رشته ورزشی جوجیتسو در كشور تقدیر شد.

احمدسعید ابراهیمی شاعر نام آشنای منطقه با اجرای شعر به لهجه بسطامی،بر شور و شادی این جشن افزود. مجری طنزپرداز برنامه نیز با لهجه بومی خود، خنده را بر لبان مهمانان جشن نشاند.  
برگزاری مراسم قرعه كشی مسابقه جشن میلاد دو باب رحمت بخش دیگری از برنامه بود كه در آن، محمدحسن حسنی، احسان حسنی، مصطفی اسماعیلی، علی باقری و  محدیث آقامیرزائی به عنوان برندگان مسابقه انتخاب شدند.
 
شهروندان بسطامی با شركت در مراسم جشن میلاد دو باب رحمت كه به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر، پایگاه مقاومت بسیج كربلاء، اداره آموزش و پرورش منطقه بسطام و بانك انصار برگزار شد، در شادی شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) سهیم شدند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
برچسب ها: یا رسول الله، میلاد دو باب رحمت، بسطام، شهرستان بسطام، سالن شهید آخوندی بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما