تبلیغات
بسطام آنلاین - افزایش 4.6 درصدی نرخ رشد جمعیت در بسطام
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : دوشنبه 15 دی 1393

رئیس اداره ثبت احوال بسطام از افزایش نرخ رشد جمعیت این منطقه به 4.6 درصد در 9 ماه گذشته خبر داد.

 

احمد حاجی‌قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بسطام با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، 452 ولادت در این بخش به ثبت رسیده است، اظهار کرد: در مدت مشابه سال گذشته، 406 مورد ولادت ثبت شده بود که حاکی از رشد 4.6 درصدی جمعیت منطقه بسطام در سال جاری است.

وی اضافه کرد: از 452 مورد ولادت در 9 ماه گذشته، 252 مورد ولادت شهری و 200 مورد در روستا به ثبت رسیده که ولادت در سه شهر بسطام، کلاته‌خیج و مجن با 56 درصد، سهم بیشتری را در مقایسه با روستاها به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره ثبت احوال بسطام خاطرنشان کرد: در این مدت 234 پسر و 218 دختر در این منطقه به دنیا آمده‌اند.

حاجی‌قاسمی با اشاره به کاهش 5.2 درصدی وفات در 9 ماه امسال افزود: 189 واقعه وفات در این مدت رخ داده که با توجه به 199 واقعه وفات در مدت مشابه سال گذشته، از کاهش این واقعه حیاتی در منطقه حکایت دارد.

وی با بیان آمار تحلیل جمعیت کشور گفت: نرخ جانشینی در ایران متأسفانه پایین است؛ چنان که در سال 1335 یک زن 15 تا 45 ساله پنج تا شش فرزندآوری داشت که این رقم در سال 1392 به 1.7 درصد کاهش یافت.

رئیس اداره ثبت احوال بسطام نرخ رشد جمعیت در کشور را 19.8 در هزار عنوان کرد و افزود: این نرخ در استان سمنان 15.7 در هزار است.

حاجی‌قاسمی به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص لزوم افزایش رشد جمعیت کشور اشاره و تصریح کرد: افزایش رشد جمعیت جوان کشور امری ضروری است؛ چراکه در صورت ادامه روند کاهش جمعیت با آسیب‌های جدی در ارتباط با مسئله جمعیتی از جمله افزایش درصد قابل توجه جمعیت سالمند و کاهش نیروی جوان و مولد کشور رو به رو خواهیم شد.
برچسب ها: بسطام، شهرستان بسطام، رشد جمعیت، احمد حاجی‌قاسمی، کلاته‌خیج، مجن،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما