تبلیغات
بسطام آنلاین - شهرداری بسطام با دانشگاه شاهرود تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کند
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


شهردار شهر نمونه گردشگری بسطام گفت: با توجه به مذاکرات انجام شده، به زودی شهرداری بسطام با دانشگاه شاهرود تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کند.

 

محمدعلی یعقوبیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبر گزاری فارس در بسطام اظهار داشت: شهرداری به عنوان متولی مدیریت‌ شهری همواره در تلاش است تا با استفاده از طرح‌های علمی و فناوری‌های روز، خدماتی مطلوب‌تر به شهروندان و گردشگران ارائه کرده و رضایت‌مندی آنان را افزایش دهد.

وی به نشست مشترک شهرداری و شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری بسطام و دانشگاه شاهرود اشاره کرد و افزود: با توجه به مذاکرات انجام‌شده در آینده‌ای نزدیک تفاهم‌نامه همکاری بین این شهرداری و دانشگاه شاهرود به منظور انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی امضا می‌شود.

شهردار بسطام خاطرنشان کرد: اگر کاری می‌خواهیم انجام دهیم باید هدفمند بوده و اگر قرار است اعتباری هزینه شود، باید با مطالعه باشد.

وی انجام پروژه‌های پژوهشی و تحقیقاتی در زمینه بهینه‌سازی مصرف آب، راهکارهای برون‌رفت از بحران کم‌آبی و بازیافت زباله شهری به عنوان یکی از خواست‌های مردمی را از جمله مباحث مطرح شده عنوان کرد.

شهردار شهر نمونه گردشگری بسطام متذکر شد: مبلمان شهری از دیگر مواردی بوده که نیازمند نگاهی دوباره و علمی با توجه به بافت تاریخی و باغ شهر بودن بسطام است.

وی اضافه کرد: اگر المان شهری در جایی نصب می‌شود، باید با فرهنگ و دیدگاه‌های شهر همگون بوده و با آنها سنخیت داشته باشد.

یعقوبیان، طرح مباحثی همچون توسعه و مدیریت منابع آب در حوزه فضای سبز شهری و درآمدهای پایدار برای شهرداری را از دیگر بخش‌های این نشست مشترک خواند.

وی با بیان ویژگی‌های شهر نمونه گردشگری بسطام افزود: این باغ‌شهر باستانی واجد سه نوع گردشگری تاریخی، مذهبی و طبیعی است؛ از این رو، انجام مطالعات در این حوزه‌ها برای مدیریت بهتر شهر ضروری است.

شهردار بسطام با اشاره به نیازهای شهرهای نمونه گردشگری گفت: همکاری جهت تهیه طرح جامع گردشگری و نیز تهیه پروپزال برای رونق صنعت توریسم به منظور جذب اعتبارات خاص برای این نوع شهرها از محورهای دیگر این نشست بود.

وی در پایان 7 طراحی لوگوی ویژه شهرهای نمونه گردشگری را به عنوان وجه تمایز این مناطق با دیگر شهرها ضروری دانست و گفت: طراحی لوگوی ویژه شهرهای نمونه گردشگری که در ورودی این شهرها نصب شود؛ از جمله پیشنهادهای این شهرداری است که به زودی با همکاری دانشگاه شاهرود به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اعلام می‌شود.
برچسب ها: شهرداری، بسطام، شهرستان بسطام، دانشگاه شاهرود، تفاهم‌نامه، مذاکرات،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما