تبلیغات
بسطام آنلاین - مردم بسطام در نخستین روز زمستان سر بر سجده شکر ساییدند
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


در نخستین روز زمستان اقشار مختلف مردم شهر بسطام با دعا برای افزایش نزولات آسمانی و اقامه نماز، سر بر سجده شکر ساییدند.

 

به گزارش خبر گزاری فارس از بسطام، در نخستین روز از زمستان اقشار مختلف مردم به ویژه دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی باغ‌شهر بسطام با دعا برای افزایش نزولات آسمانی و اقامه نماز، سر بر سجده شکر ساییدند.

امام جمعه بسطام در جمع مردمی که برای برپایی آیین معنوی نماز شکر و دعای باران دور هم جمع شد بودند؛ با تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر اعظم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهار کرد: ما امروز نماز شکر به جای آورده و در نخستین روز از زمستان برای افزایش بارندگی و نزولات و برکات آسمانی دعا می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی رضوی‌نسب با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای برپایی نماز باران و شکر برای بارندگی‌های اخیر در برخی از مناطق گفت: پس از ارائه پیشنهاد برگزاری نماز باران و با توجه به نیت برگزارکنندگان، در عصر همان روز برکات آسمانی نازل شد و خداوند متعال با توجه به نیت انسان‌ها برکات خود را عطا می‌فرماید.

وی یکی از دلایل خشکسالی‌ها را بی‌تقوایی بشر عنوان کرد و گفت: اگر انسان واجبات را انجام دهد و محرمات را ترک کند؛ خداوند خودش نعمات را بدون زحمت عنایت می‌فرماید.

امام جمعه بسطام با بیان اینکه کمبود آب در استان سمنان و شهرستان شاهرود از حساس‌ترین موارد است، تصریح کرد: اکثر مردم این منطقه کشاورز هستند و این شغل نیز به آب وابسته است؛ به همین منظور کشاورزان دلهره و اضطراب دارند که چرا باران نازل نمی‌شود.

رضوی‌نسب در بخش دیگری از سخنان خود به حضور دانش‌آموزان از گروه‌های مختلف سنی در مراسم اقامه نماز شکر و دعای باران اشاره کرد و گفت: در دعای باران نیاز است که اطفال معصوم هم حضور داشته باشند و اکثر دانش‌آموزان ما هم به سن بلوغ نرسیده‌اند و قلب‌هایشان مثل آینه سفید است.

وی افزود: انشاالله با دعای آنها شاهد افزایش بارش نزولات آسمانی و برف بوده تا منابع آب‌های زیرزمینی این منطقه تقویت شود.

امام جمعه بسطام تأکید کرد: امیدواریم با اطاعت اوامر الهی، وضعیت خشکسالی به فراوانی و وفور نعمت مبدل شود.

پیش از این قرار بود با توجه به بروز خشکسالی در منطقه حاصل‌خیز بسطام و افت سفره‌های آب‌های زیرزمینی، نماز باران اقامه شود که پس از بارندگی‌های اخیر در برخی از مناطق، امروز با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی باغ‌شهر بسطام مراسم برپایی نماز شکر و دعا برای افزایش بارندگی و نزول برکات آسمانی در نخستین روز زمستان برگزار شد.

نوحه‌سرایی به مناسبت فرارسیدن ایام سوگواری خاندان نبوت و امامت(ع) و ذبح قربانی از دیگر برنامه‌های این آیین معنوی بود.
برچسب ها: بسطام، شهرستان بسطام، نخستین روز زمستان، دعا برای افزایش نزولات آسمانی، خشکسالی،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما