تبلیغات
بسطام آنلاین - نشست هم اندیشی بانوان در شهرداری بسطام برگزار شد
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


نشست هم اندیشی با حضور جمعی از بانوان و شهردار بسطام در سالن ولایت این شهرداری برگزار شد.

شهردار بسطام در نشست هم اندیشی جمعی از بانوان بسطامی اظهار داشت: تلاش كردیم آنچه كه در شأن و خواست مردم بوده و باتوجه به آنچه كه اندوخته داشتیم؛ تقدیم همشهریان عزیز كنیم.

وی افزود: هرچند توان بگذاریم اندك است و نمی توانیم آنچه كه حق مردم عزیزمان است را ادا كنیم.

یعقوبیان ادامه داد: ما تلاش كردیم بودجه شهرداری را از دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برسانیم و الان ۱۰۰درصد بودجه محقق شده است و تلاش كردیم در متمم بودجه كه تقدیم شورای محترم اسلامی شهر شد آن را از چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون به پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش دهیم.

وی پپش بینی افزایش بودجه سال ۱۳۹۴به شش میلیارد تومان را از دیگر اقدامات عنوان كرد.

شهردار بسطام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینكه مردم خواسته های زیادی دارند و مشكلاتی نیز در شهر وجود دارد گفت: باید در شهر نمونه گردشگری بسطام هم خدمات خوبی ارائه دهیم و هم آنچه را كه خواسته ی مردم و هر توریستی كه از این شهر بازدید می كند است؛ را برآورده كنیم.

وی با اشاره به وجود ۱۱ شهر نمونه گردشگری در كشور اظهار داشت: برخی از پیشنهادات بنده برای توسعه هرچه بیشتر این مناطق رونق گردشگری، تهیه طرح جامع گردشگری، تخصیص اعتبارات خاص برای این شهرها، حضور مشاوران گردشگری در كنار مدیریت شهری، تلطیف فضای این شهرها همانند مناطق آزاد كه هم شئونات اسلامی در آن شهرها رعایت شود و هم وقتی كه توریست وارد این شهرها می شود از امنیت آن منطقه احساس آرامش كرده و از فضای خوب آن بتوانند استفاده كنند و همچنین طراحی لوگی خاصی كه هر گردشگر در هنگام ورود به این مناطق بداند كه وارد شهر نمونه گردشگری شده است.

یعقوبیان مشاركت مردمی در توسعه شهر نمونه گردشگری بسطام را ضروری دانست و خاطرنشان كرد: اگر ما هرچقدر تلاش كنیم اما حمایت و اندیشه همشهریان در كنار ما نباشد، واقعاً بضاعتی نداریم. زیرا اگر اندیشه ها و ایده ها تجمیع شود، می توان از تمام جوانب به اهداف رسید.

وی در ادامه با بیان اینكه چند تن از بانوان درخواست برگزاری جلسه ای داشته و اسامی مدعوین را ارائه داده اند افزود: امروز در خدمت شما عزیزان هستیم البته براساس خواسته شما.

این مقام مسئول گفت: یكی از بحث هایی كه درحال حاضر نیاز می باشد این است كه شورایارمحله ها را فعال كنیم و از نقطه نظرات آنان برای رفع مشكلاتی كه در شهر وجود دارد استفاده كنیم.

وی اضافه كرد: به اعتقاد بنده اگر خانم خانواده در فعالیت های اجتماعی فعال باشد آن خانواده واقعاً رشد پیدا كرده و جامعه هم تعالی می یابد.

یعقوبیان تصریح كرد: ما سعی كردیم در تمام نقاط شهر، فعالیت شهرداری مشهود باشد و نقطه ای خاص نباشد و در تمام نقاط شهر قدم برداریم.

برگزاری مراسم و جشن ها در شهر موضوع دیگری بود كه شهردار بسطام مطرح و اظهار كرد: اگر پیشنهاداتی از طرف این مجموعه مثل مسابقه آشپزی محلی یا سفره های هفت سین باشد و یا اگر دیدگاه های بهتری باشد كه باعث شود در یك فعالیت عمومی، همشهریان را مشاركت دهیم، از آن استقبال می كنیم.

وی گفت: بعضی ها ممكن است از انتقاد بترسند ولی من خود به شخصه با این قضیه مخالف هستم و معتقدم تا انتقادی نباشد اصلاً سازندگی به وجود نمی آید.

این مقام مسئول در ادامه خاطرنشان كرد: بحث دیگری كه در سال آتی به دنبال آن هستیم احداث پارك بانوان در بسطام است.

وی با بیان لزوم احداث پارك بانوان افزود: در این دو سالی كه در خدمت همشهریان عزیز هستیم این نقیصه بزرگ وجود دارد كه می خواهیم از نظرات شما استفاده كنیم كه كدام نقطه را برای پارك بانوان پیش بینی كنیم و حداقل بتوانیم اگر قدمی برمی داریم استاندارد و اصولی باشد و اگر هزینه ای از بیت المال می شود حداقل شرمنده خودمان نباشیم.

شهردار بسطام در بخش دیگری از این نشست هم اندیشی اظهار داشت: آستان امام زاده محمد(ع) به عنوان قلب تپنده شهر بسطام است و خواهران محترمه در فعالیت هایی كه در مجموعه انجام می شود باید بتوانند مدیریت داشته باشند.

وی اظهار امیدواری كرد: بتوانیم به نحوی كه شما تصمیم خواهد گرفت دركنار شما و در آن راستا قدم برداریم و كار مثبتی نیز در این زمینه انجام دهیم.

وی تأكید كرد: تلاش مضاعف می طلبد كه با قشر تحصیل كرده و فرهنگی و همه دوستان و چه آنانكه خانه دار هستند كه شاید ایده های زیبایی داشته باشند اما نتوانند ارتباط برقرار كنند؛ بتوانیم پل ارتباطی باشیم و بتوانیم قدم های خوبی برای مجموعه شهر برداریم.

یعقوبیان در پایان با تشكر از شركت كنندگان در این نشست گفت: ما از نقطه نظرات شما در مباحث شهری استفاده كرده و امیدواریم این گونه نشست ها ادامه یابد.

در این نشست هم اندیشی، بانوان به بیان دیدگاه ها، انتقادات و پیشنهادات خود در زمینه توسعه شهر نمونه گردشگری و مسائل شهری بسطام پرداختند.
برچسب ها: نشست هم اندیشی، شهرداری بسطام، بانوان بسطامی، یعقوبیان، بسطام، شهرستان بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما