تبلیغات
بسطام آنلاین - کیفیت نان در شهر بسطام بهبود می‌یابد
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : شنبه 8 آذر 1393

کیفیت نان در شهر بسطام با برگزاری نخستین دوره آموزش ارتقای مهارت‌های شغلی واحدهای نانوایی این شهر بهبود می‌یابد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس  از بسطام، ظهر امروز برای نخستین‌بار دوره آموزش ارتقای مهارت شاغلان واحدهای صنفی نانوایی به منظور ارتقای سطح دانش و مهارت شغلی نانوایان و بهبود کیفیت نان در بخشداری بسطام برگزار شد.

آموزش همواره به عنوان یکی از مؤلفه‌های اساسی و مهم برای ساماندهی و ارتقای وضعیت واحدهای نانوایی و نیز استانداردسازی و به‌روز کردن فاکتورهای تأثیرگذار در چرخه تولید نان است که می‌تواند به بهبود عمومی وضعیت نانوایان و ارتقای کیفیت محصولات تولیدی منجر شود.

دوره آموزش ارتقای مهارت‌های شغلی واحدهای صنفی نانوایی با همکاری فرمانداری ویژه شهرستان شاهرود و ادارات غله و آموزش فنی و حرفه‌ای برادران شاهرود و بخشداری بسطام و با شرکت نانوایانی از بسطام و روستای گرجی برگزار شد.

در این دوره آموزشی که برای نخستین‌بار در منطقه بسطام برگزار شد، 17 نفر از شاغلان واحدهای صنفی نانوایی در دوره‌های پیشکار واحدهای تولید نان، خمیرگیر و چانه‌گیر آموزش دیدند.

نانوایان در این دوره مباحثی همچون انبارش مواد اولیه، اصول نگهداری نان، بهداشت فردی و محیطی، بهداشت تجهیزات، ایمنی، عمل‌آوری و نگهداری خمیر و ... را آموختند.

برپایی نشست مشترک کارشناس فرمانداری و نانوایان شرکت‌کننده در دوره آموزشی به منظور رفع مشکلات و بازدید از کارخانه آرد از برنامه‌های جنبی این دوره آموزشی بود.

در راستای ادامه برگزاری این دوره آموزشی، به زودی نانوایان شهرهای کلاته‌خیج و مجن و روستای گلستان نیز مهارت‌های شغلی واحدهای نانوایی را فرا می‌گیرند.  

برگزاری دوره‌های آموزشی ارتقای مهارت شغلی واحدهای صنفی نانوایی در اجرای توافق‌نامه همکاری بین شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور انجام می‌شود که این سازمان، آموزش نیروهای انسانی شاغل در واحدهای نانوایی را مطابق با استانداردهای شغل و آموزش و بر اساس ساختار توسعه صلاحیت حرفه‌ای و شغلی تولید نان در مدت پنج سال بر عهده دارد.
برچسب ها: کیفیت نان، بسطام، شهرستان بسطام، ارتقای مهارت شاغلان،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما