تبلیغات
بسطام آنلاین - پیرغلامان حسینی در بسطام تجلیل می‌شوند
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 آبان 1393

امام جمعه بسطام گفت: پیرغلامان و خادمان حسینی در دهه اول ماه صفر در بسطام تجلیل می‌شوند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بسطام، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی رضوی‌نسب عصر امروز در نشست هماهنگی آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی در بسطام اظهار کرد: پیرغلامان و خادمان حسینی برای نخستین بار در دهه اول ماه صفر در بسطام تجلیل می‌شوند.

وی افزود: پیرغلامان مساجد، حسینیه‌ها و امکان متبرکه که عمر خود را در راه خدمت به خاندان عصمت و طهارت (ع) صرف کرده‌اند، مورد تقدیر و تجلیل قرار می‌گیرند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بسطام هدف از برگزاری این آیین را ارج نهادن به سال‌ها خدمت پیرغلامان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و بزرگداشت یاد و خاطره خادمانی که رخت از دنیا بسته‌اند، عنوان کرد.

وی به برگزاری گردهمایی مسئولان هیئت‌های مذهبی بسطام در آغازین روزهای ماه محرم سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در این گردهمایی، نخستین آیین تجلیل از پیرغلامان حسینی با همکاری هیئت‌های مذهبی مساجد، حسینیه‌ها و امکان متبرکه و با اجرای مراسمی در شأن این عزیزان برگزار می‌شود.

رضوی‌نسب با بیان برگزاری این آیین هم‌زمان با برپایی گردهمایی ائمه جمعه و جماعات و فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج و هیئت امنای اماکن مذهبی شهرستان شاهرود در روز دوم آذر ماه در بسطام اظهار امیدواری کرد: برگزاری این مراسم آغازی برای تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی شهرها و روستاهای شهرستان شاهرود در سال‌های آتی باشد.

امام جمعه بسطام در پایان تجمع هیئت امنای هیئت‌های مذهبی بسطام را از برکات الهی دانست و تصریح کرد: برگزاری آیین تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی به عنوان سنتی حسنه در سال‌های آینده ادامه می‌یابد.
برچسب ها: بسطام، پیرغلامان، تجلیل، رضوی نسب، محرم، حسینیه، اماکن مذهبی،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما