تبلیغات
بسطام آنلاین - استاندار سمنان: تامین آب سفره های زیرزمینی آب 200 سال زمان نیاز دارد
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


استاندار سمنان با اشاره به برداشت های غیرمجاز آب از سفره های زیرزمینی این استان در 25 سال گذشته گفت: جبران این کاهش به 200 سال زمان با بارندگی سالانه 150 میلیمتر نیاز دارد.'محمد وکیلی' روز پنجشنبه در نشستی با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی گفت: این امر زمانی رخ می دهد که در این سالها برداشت های غیرمجاز از این سفره ها متوقف باشد.

وی با بیان اینکه خشکسالی سالهای اخیر شرایط سختی را برای استان سمنان از نظر منابع آبی به همراه داشته است، گفت: میزان بارندگی در یک سال اخیر در این استان کمترین میزان در میان مدت و بلندمدت بوده است.

وکیلی تاکید کرد: اگر بدون استفاده از داده های هواشناسی و توجه به محیط زیست توسعه را مدنظر قرار دهیم توسعه را نشناخته و منابع را اتلاف کرده ایم.

استاندار سمنان با اشاره به شرایط استان در بخشهای مختلف بر لزوم ایجاد چهار پایگاه هواشناسی در این استان تاکید کرد و اظهار داشت: این استان با توجه به عبور 600 کیلومتر از محور تهران - مشهد از این استان و تردد بالا در آن نیاز به پایگاه هواشناسی جاده ای دارد.

وکیلی، این استان و به خصوص مناطق شمالی آن را نیز نیازمند داشتن پایگاههای هواشناسی کشاورزی دانست و گفت: سه چهارم وسعت استان سمنان را کویر و بیابان تشکیل می دهد و ایجاد پایگاه هواشناسی بیابان و کویر نیز برای بهره برداری مطلوب از ظرفیت های این مناطق ضروری است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان نیز در این نشست گفت: ایجاد سه ایستگاه هواشناسی در مناطق بیابانی قصر بهران در گرمسار، معلمان حسینان در دامغان و منطقه خارتوران پیش بینی شده است.

'غلامرضا حسنی غربا' افزود: ایجاد دو ایستگاه هواشناسی در دامغان و بسطام و مراکز سنجش آلودگی هوا در سمنان و گرمسار از دیگر برنامه ها است که نیاز به حمایت مسوولان ملی و استانی دارد.برچسب ها: سمنان، سفره های زیرزمینی، 'محمد وکیلی'، دامغان، بسطام، گرمسار،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما