تبلیغات
بسطام آنلاین - تحولات در اوقاف و امور خیریه کشور قابل تقدیر است/ نجفی عمران، سرپرست اوقاف و امور خیریه بسطام شد
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه بسطام گفت: امیدواریم بتوانیم با خرد جمعی نسبت به اجرای برنامه های کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت موفق باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی پیش از ظهر سه شنبه در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام که با حضور ائمه جمعه و جماعات شهرهای منطقه و همچنین تنی چند از مسئولان شهری در سالن شهید مفتح بسطام برگزار شد، با بیان این مطلب که همواره در طول تاریخ روحانیان مسئول رسیدگی به موقوفات بوده اند، افزود: در طول اسلام همواره اجرای منویات و موقوفات برعهده این قشر بود چرا که ایشان جزء معتمدین مردم بوده و هستند.

وی با اشاره به تحول بنیادین در سیستم وقف کشور، اظهار داشت: در دوران پهلوی متاسفانه شاهد بی توجهی به مقوله وقف بودیم اما با عنایات الهی تحول بزرگی در امر موقوفات آغاز شده است که از این بابت باید شکرگزار بود.

حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه شاهرود

بازخوانی جدید نیات واقعی واقفان برای مردم روشن شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود افزود: سامانه جدید اداره اوقاف و امور خیریه طبعا در ابتدا ممکن است بدبینی هایی را در جامعه به وجود آورده باشد اما زمانی که سلامت کار، تلاش مسئولان و بازخوانی جدید نیات واقعی واقفان برای مردم روشن شود، این بدبینی ها به اتمام می رسد و در ضمن می توان همکاری مردم با این نهاد را نیز شاهد بود.

ترابی همچنین، ضمن تشکر از زحمات سرپرست سابق اداره اوقاف و امور خیریه بسطام، ابراز داشت: برخی از کارهای مسئولان این اداره اغلب دیده نمی شود اما باید اذعان کرد که تلاش ایشان در این عرصه و به خصوص اصلاحیه های انجام شده در وقف نامه ها، ستودنی است.

وی با بیان این مطلب که اوقاف در زندگی دینی مردم ما تاثیر مستقیم دارد، تصریح کرد: امیدواریم مسئول جدید این نهاد، با همت و حمایت همه جانبه مسئولان و مردم به طرف احیای وقف های قرآنی، مورد تاکید مقام معظم رهبری، گام بردارد.

امام جمعه شاهرود در انتها تاکید کرد: باید از موقوفات، بقاع و محافل دینی استفاده کرد و در احیای آنها کوشید در غیر این صورت نمی توانیم در مقابل تهاجم فرهنگی وظیفه خود را به خوبی ایفا کنیم.

خدمت در زمینه موقوفات افتخار است

امام جمعه بسطام نیز در این مراسم ضمن تشکر از زحمات همه فعالان حوزه وقف، تصریح کرد: اگر خداوند خیر بنده ای را بخواهد، رسیدگی به امورات بندگانش را بر عهده او می گذارد.

حجت الاسلام سید علی رضوی نسب، خدمت رسانی در حوزه وقف را افتخار دانست و تاکید کرد: در هر اداره ای گره گشودن از کار مردم مهم است اما وقتی خدمات به خلق در اداره اوقاف و امور خیریه، امامزاده ها و بقاع متبرکه انجام می شود، چیزی جز قداست نیست.

وی افزود: خدمت در این مجموعه افتخار بزرگی است و باید به خود بالید که در این اداره به افرادی خدمت رسانی می شود که جز ذکر سلام و صلوات چیزی ندارند همچنین باید به خود بالید چرا که در بقاع متبرکه و موقوفات فرشتگان الهی تردد می کنند.

حجت الاسلام سید علی رضوی نسب امام جمعه بسطام

ضرورت شفاف سازی در زمینه موقوفات

امام جمعه بسطام با اشاره به این مطلب که خدمات اوقاف و امور خیریه برهیچکس پوشیده نیست، تاکید کرد: برای توجیه افکار عمومی و اذهان مردم بهتر است مسئولان این اداره در خصوص شفاف سازی و رفع شبهات اقدام کنند.

رضوی نسب با بیان این مطلب که نباید در حفظ موقوفات توسط این اداره شک کرد، اظهار داشت: شبهات باید برطرف شوند و ما به سهم خود هر گاه نیاز برای پاسخگویی باشد این نکته را یادآوری می کنیم که در راس اداره اوقاف و امور خیریه، مقام معظم رهبری هستند پس باید به آن اعتماد داشت.

وی تصریح کرد: در بسطام همه ادارت وقف هستند و تقریبا می توان گفت زمین آزاد در این شهر وجود ندارد که این امر نشان دهنده حجم بالای وقف در بسطام است پس باید از این ظرفیت خوب به نحو احسن استفاده کرد.     

اجرای امینانه موقوفات ضرورت است

مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان نیز در این مراسم، با بیان این مطلب که قرآن، موقوفات و بقاع متبرکه سه امانت در دست مسئولان اوقاف است، گفت: با نگاهی اجمالی به این امانات، می توان دریافت که اداره اوقاف و امور خیریه، یک سازمان دینی، مذهبی، فرهنگی، اعتقادی و سیاسی در کشور است.

حجت الاسلام عبدالله واحدی، با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان در مقابله با اسلام، تصریح کرد: در جامعه امروزی یک واقعیت وجود دارد و آن هم مقابله فرهنگی دشمنان اسلام است که با ابزارهای جدید و از طرق مختلف اعتقادات مردم را مورد هجوم قرار می دهند.

وی افزود: اگر ما مسلمانان در مقابل این دشمنان به موقع عمل نکنیم و همچنین با نگاه های سنتی به این واقعه بنگریم قطعا عقب خواهیم ماند چراکه دشمنان با ابزارها و روش های مدرن به میدان آمده است لذا باید با رعایت قید و بندهای موقوفات در کشور، از این امر پسندیده، به عنوان یکی از سرمایه های موجود در جامعه استفاده کرد.

حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان

شفافیت مهمترین ویژگی سامانه جامع موقوفات است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه اجرای امینانه نیات واقفان، اظهار داشت: باید در این امر بسیار تلاش کرد و آنها را مطابق با شرایط روز تغییر داد و لذا اداره اوقاف و امور خیریه در این راه می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

واحدی مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد طرح جامع موقوفات و بقاع متبرکه را گامی مهم دانست و ابراز داشت: سامانه طرح جامع موقوفات با همت همکاران ما در این نهاد به نحوی جهادی انجام شد چراکه همکاران ما، کاری را که قرار بود در بازه زمانی ده ساله انجام شود را در سه تا چهار سال به اتمام رساندند که این مهم جای تقدیر دارد.

وی شفافیت را مهمترین ویژگی این سامانه دانست و تاکید کرد: تمامی فعالیت های مالی، حقوقی، ثبتی، اجرای نیات و ... در این سامانه به صورت واضح و شفاف ثبت می شود و اداره اوقاف و امور خیریه با این ابزار جدید می تواند در پیشبرد نگاه نوین در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان تاثیرگذار باشد.

اجرای بیش از ۷ طرح فرهنگی - مذهبی در بقاع متبرکه استان سمنان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان طرح های مختلف اجرا شده توسط این نهاد را از ابتدای سال تا کنون مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این مدت طرح های بسیار خوبی از قبیل، آرامش بهاری، عزاداری شهادت زهرای مرضیه (س)، یاس نبوی، ضیافت الهی، نشاط معنوی، زائران حرم رضوی و زائران حرم حسینی از جمله اقدامات اوقاف و امور خیریه در سراسر کشور بوده است.

واحدی ضمن تشکر از زحمات سرپرست سابق اداره اوقاف و امور خیریه بسطام، اظهار داشت: حجت الاسلام نجفی عمران که از امروز کار خود را به عنوان سرپرست جدید این اداره آغاز می کند، از جمله نیروهای نیک و کوشا سازمان هستند که برای ایشان آرزوی موفقیت داریم.

وی افزود: سابقه کاری وی در تصدی پست سرپرستی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان نشان از توانایی و کارآمدی او دارد و ایشان همواره در راه احیای وقف کوشا بوده اند همچنین باید تاکید کرد که از این پس، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان میزبان حجت الاسلام میرکو به عنوان سرپرست خواهد بود.

حجت الاسلام جاهد نجفی عمران سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بسطام

امیدواریم در اجرای برنامه ها موفق باشیم

سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه بسطام نیز در سخنانی کوتاه تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم با خرد جمعی نسبت به اجرای برنامه های کوتاه مدت، بلند مدت و میان مدت موفق باشیم.

حجت الاسلام جاهد نجفی عمران افزود: امید است بتوانیم از عنایات الهی و همچنین یکدلی و همراهی همه مسئولان و مردم به بهترین وجه استفاده کنیم.

ضرورت بروز رسانی اجاره بهای املاک موقوفی در بسطام

سرپرست سابق اداره اوقاف و امور خیریه بسطام ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود در دوران تصدی این عنوان، گفت: یکی از اقدامات مثبت انجام شده در زمان دو و نیم سال تصدی بنده در این پست دعوت از قاری مصری بین المللی در ایام ماه مبارک رمضان بود که این امر را برای خود افتخار می دانم که البته باعث استقبال مردم نیز شد.

حجت الاسلام مرتضی میرکو، بروزرسانی بهای موقوفات را از دیگر اقدامات تاثیرگذار اداره اوقاف و امور خیریه بسطام دانست و اظهار داشت: در بسطام املاکی بودند که با اجاره های بسیار ناچیز در تملک افراد بود و از این رو نسبت به بروز رسانی قیمت ها اقدام شد.

وی افزود: درست است که امروز بازهم مبالغ مذکور به واقعیت نرسیده اند اما سعی شده است تا حداقل میزان این اجاره بها تا حد ممکن به واقعیت نزدیک شود.

تودیع و معارفه رئیس اوقاف بسطام

حجت الاسلام نجفی عمران، سرپرست اوقاف و امور خیریه بسطام شد/ میرکو به دامغان رفت

طی حکمی از سوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام جاهد نجفی عمران و حجت الاسلام مرتضی میرکو به ترتیب به عنوان سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهر بسطام و همچنین سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه دامغان معرفی شدند.
طبقه بندی:
برچسب ها: اوقاف و امور خیریه، نجفی عمران، بسطام، شهرستان بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما