تبلیغات
بسطام آنلاین - فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مساجد تقویت شود
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مدیر حوزه علمیه بسطام گفت: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی مساجد به ویژه در برهه کنونی باید تقویت شود.

 

به گزارش خبر گزاری فارس از بسطام، حجت‌الاسلام والمسلمین رمضان‌علی عین‌الکمال عصر امروز در بازدید از پایگاه‌های جشن عاطفه‌ها در بسطام اظهار داشت: امروز بسطامی‌ها شادی خود را با محرومان در تقسیم کردند و این عملی بسیار پسندیده است.

وی در این برنامه که هم‌زمان با سراسر کشور و با حضور جمعی از دانش‌آموزان و مسئولان در بسطام برگزار شد، با تقدیر از برگزاری این مراسم، به بیان روایتی از حضرت امام صادق (ع) پرداخت که حضرت برآوردن نیاز فقرا را مقدم بر طواف دانست و به یکی از یاران خود فرمود «ابتدا به دستگیری و کمک به نیازمند بپرداز و سپس ادامه طواف خود را به جای آر».

مدیر حوزه علمیه بسطام در بخش دیگری از سخنان خود، نیکوکاری و انفاق را سیره ائمه اطهار(ع) خواند و اظهار داشت: افراد باید متناسب با درآمد خود انفاق کرده و پیش از بیان درخواست نیازمندان، نیاز آنها را برآورده کنند.

وی جایگاه مساجد به عنوان مراکز عبادی، نیکوکاری و امدادی در دوران پیامبر اعظم (ص) مهم دانست و خواستار ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی آنها شد.

به گزارش فارس؛ در مراسم گلریزان جشن عاطفه‌ها، مشاور مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان سمنان، مسئولان کمیته امداد امام خمینی شهرستان شاهرود، گردان پیاده حضرت ولی عصر (عج)، شورای اسلامی‌شهر و شهرداری، آستان امام‌زاده محمد(ع)، حوزه علمیه باقرالعلوم (ع)، معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش منطقه بسطام، مراکز نیکوکاری شهرستان شاهرود و مدارس بایزید بسطامی‌و 17 شهریور، دبیرستان نمونه خوارزمی‌ و تعدادی از خیران، کمک‌های نقدی و مادی خود را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند.

در این جشن معنوی، تعدادی از دانش‌آموزان دبیرستان نمونه خوارزمی ‌به نمایندگی از دانش‌آموزان منطقه بسطام با اهدای کمک‌های نقدی، شادی‌هایشان را با هم‌نوعان نیازمند خود تقسیم کردند.

جشن عاطفه‌ها با مشارکت مرکز نیکوکاری حضرت امام حسن مجتبی (ع)، کمیته امداد امام خمینی، شهرداری و شورای اسلامی ‌شهر، اداره آموزش و پرورش منطقه و گردان پیاده حضرت ولی‌عصر(عج) در جنب مجموعه تاریخی بسطام برگزار شد.
طبقه بندی:
برچسب ها: فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، بسطام، شهرستان بسطام، حوزه علمیه بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما