تبلیغات
بسطام آنلاین - برائت از دشمنان بر همگان واجب است
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : جمعه 11 مهر 1393

امام جمعه بسطام با اشاره به وقایع اخیر خاورمیانه، عدم اعتماد به غربی‌ها و برائت از دشمنان را در همه حال مورد تأکید قرار داد.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بسطام، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی رضوی‌نسب ظهر امروز در خطبه‌های آیین سیاسی عبادی نماز جمعه بسطام که با حضور پرشور مردم و مسئولان در میعادگاه نماز جمعه این شهر اقامه شد، تحلیل مقام معظم رهبری از مسائل سوریه و ائتلاف ضد داعش را برترین دیدگاه دانست و گفت: به دشمن نمی‌توان اعتماد کرد.

وی با اشاره به آیات قرآنی تصریح کرد: برائت از دشمنان بر همگان واجب است و باید در همه حال بدان توجه شود.

امام جمعه بسطام ویژگی‌های شیعیان را از دیدگاه امام محمدباقر (ع) عنوان کرد و افزود: شیعیان با چند ویژگی شناخته می‌شوند؛ آن‌ها متواضع هستند، زبانشان به ذکر حق مشغول است، امانتدار هستند، به پدر و مادر خویش نیکی می‌کنند، راستگو و صادق هستند و فقرا و همسایگان را مورد توجه و تفقد قرار می‌دهند.

وی به سیره پیامبر اعظم (ص) و فروتنی، تواضع و مردمی بودن آن بزرگوار اشاره کرد و رفتارهای عاری از فروتنی را مورد انتقاد قرار داد.

امام جمعه بسطام همچنین روز عرفه را بزرگ‌ترین روز سال خواند و عنوان کرد: روز عرفه دو ویژگی منحصر به فرد دارد و هیچ روزی به اندازه عرفه مورد توجه و تاکید قرار نگرفته است.

وی وقوف در عرفات، خواندن دعای عرفه و زیارت امام حسین (ع) را مهم‌ترین اعمال این روز برشمرد.

رضوی‌نسب خاطرنشان کرد: عرفه، روز برآورده شدن حوایج دنیوی و اخروی بوده و بر خواندن جمعی دعای این روز تاکید شده است.

امام جمعه بسطام همچنین به بیان سخنان نخست وزیر انگلستان علیه ایران و عملکرد این کشور و متحدانش پرداخت و با انتقاد از امید واهی برخی جریانات داخلی به صلح و مذاکره با دشمنان افزود: آنان قابل اعتماد نیستند.

رضوی‌نسب با اشاره به برخی آیات قرآنی تصریح کرد: برائت از مشرکان یک امر قرآنی و از واجبات فروع دین است.

وی در ادامه با گرامیداشت روز جهانی کودک، خواستار توجه آموزش و پرورش و مسئولان به کودکان و مسائل مربوط به آنان شد و اظهار داشت: باید به کودکان امید دهیم؛ چنانکه حضرت امیرالمومنین (ع) فرمود هر کودکی امید است، در آینده یکی از بزرگان شود.

امام جمعه بسطام به هفته پست و نیروی انتظامی در هفته آتی اشاره و از تلاش‌های نیروی انتظامی در تأمین امنیت منطقه تقدیر کرد و خواستار تداوم همکاری مردم با آنان شد.
طبقه بندی:
برچسب ها: بسطام، امام جمعه، نماز جمعه، برائت از دشمنان، سیره پیامبر اعظم (ص)، دعای عرفه، زیارت امام حسین (ع)،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما