تبلیغات
بسطام آنلاین - جست‌وجوگر حق در مکتب شهدا حرکت می‌کند
بسطام آنلاین
سایت شهرستان نمونه گردشگری بسطام


مرتبه
تاریخ : شنبه 1 شهریور 1393

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در یادواره 81 شهید شهر بسطام گفت: امروز وظیفه داریم به عنوان شاگرد مکتب امام صادق(ع) با انحراف و منحرفان در دین مقابله و مبارزه کنیم و آنها را با استدلال و منطق مستحکم خاموش کنیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه سمنان، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی که در صحن امامزاده محمد (ع) این شهر سخن می‌گفت؛ با تسلیت ایام شهادت امام صادق(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل اظهار کرد: امام صادق(ع) در حدیثی می‌فرمایند: «خدا رحمت‌ کند شیعیان‌ ما را که‌ از زیادی‌ گِل‌ ما خلق‌ شدند و با آب‌ محبت‌ ما خمیر مایه‌ شده‌اند، در شادی‌ ما شاد و در عزای‌ ما عزا دارند». در این حدیث شریف بیان شده که شیعیان از زیادی گِل اهل بیت(ع) خلق شده اند و این انس و مودت از این روست و باید همه ما قدردان این نعمت بزرگ باشیم و بدانیم که چه مقام و جایگاهی داریم.شهدا این مقام و معرفت را درک کردند و با حرکت در مسیر اهل بیت(ع) و توجه به زندگی و سیره و عمل آنها ره صد ساله را در مدت زمان کوتاهی طی کردند و در جایگاه رفیعی قرار گرفتند.شهید به فرموده قرآن زنده است و نزد پروردگار خود روزی می خورد و اکنون شهدا به نظاره ما نشسته‌اند و ما را می‌بینند و رفتار و اعمال ما را زیر نظر دارند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با بیان اینکه شهدا در مکتب قال الصادق و قال الباقر درس فرا گرفتند، بیان کرد: شهدای ما در بُعد معنوی و معرفتی بسیار والا بودند و با درک اسلام واقعی و سیر الی‌الله توانستند به مقامی برسند که حتی اولیاالله بدان غبطه می‌خورند.

وی با بیان اینکه راه شهدا راه رسیدن به حق و حقیقت است، اظهار کرد: کسی که در جستجوی حق است؛ باید در مکتب شهدا قدم بردارد، چرا که شهدا به دنبال حق و حقیقت بودند و به سرچشمه رسیدند و از آن سیراب شدند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) را رئیس مذهب شیعه می‌گویند؛ چرا که در دوران او حقانیت شیعه به همه ادیان و فرقه‌ها نمایان شد و امام صادق(ع) شیعه را زنده و پویا کرد. امام صادق(ع) با منحرفان دینی برخورد قاطع و صریح داشت و آنها را با استدلال و منطق محکوم می‌کرد و در دوران ایشان فرقه‌ها و مذاهب ساختگی همه در حصار خانه‌ها و کنج عزلت بودند.

وی با اشاره به فرقه‌های عصر حاضر گفت: فرقه‌های تکفیری و داعش دست پرورده استکبار و دشمنان اسلام هست و همانگونه که در زمان اهل بیت(ع) نیز این فرقه‌های منحرف وجود داشت و امامان با آنها مقابله می‌کردند.امروز ما وظیفه داریم به عنوان شاگرد مکتب امام صادق(ع) با انحراف و منحرفان در دین مقابله و مبارزه کنیم و آنها را با استدلال و منطق مستحکم خاموش کنیم.

امام جمعه بندرعباس با تأکید بر هوشیاری و بصیرت در مقابله با تهدیدات و انحرافات گفت: اگر می‌خواهیم با انحرافات و تهدیدات داخلی و خارجی مقابله کنیم؛ باید معرفت و بصیرت لازم را داشته باشیم و برای اینکار باید در راه و سیره شهدا قدم برداریم که همان سیره اهل بیت(ع) و اسلام ناب است.

وی با تأکید بر حفظ وحدت و انسجام ملی در مقابله با استکبار بیان کرد: اگر می‌خواهیم مانند گذشته در برابر دشمنان خود محکم و استوار بایستیم؛ باید متحد و یکدل باشیم و توکل و ایمان خود را روز به روز تقویت کنیم.
طبقه بندی:
برچسب ها: مکتب شهدا، یادواره 81 شهید شهر بسطام، شاگرد مکتب امام صادق(ع)، بسطام،
ارسال توسط بسطام آنلاین
ساعت
پیوند های روزانه
آب و هوای بسطام
نوبت شما